Uciekające Paragrafy

Start o godz. 3.00 (nad ranem), dystans: ok 78 km, przewyższenia: +3235m podbiegów oraz -3055m zbiegów, limit 16h. Startuję wspólnie z Witkiem Chomiczewskim z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy w jednym z najstarszych i podobno najtrudniejszych biegów ultra w Polsce – w biegu Rzeźnika. W biegu startują 2 osobowe drużyny – nasza musiała mieć akcent prawniczy i nazywa się „Uciekające Paragrafy”.

Przeczytajcie krótki artykuł na nasz temat:

 

Szymon Kwiatkowski Witold Chomiczewski„Uciekające paragrafy, czyli prawnicy w Biegu Rzeźnika.”

Partnerstwo zawodowe często przekłada się na partnerstwo sportowe. Udowadniają to prawnicy z Kancelarii Lubasz & Wspólnicy, którzy 27 maja wystartują w XIII Biegu Rzeźnika. Na pokonanie blisko 80 kilometrów mają 16 godzin.

Malownicza trasa Biegu Rzeźnika wiedzie bieszczadzkim czerwonym szlakiem z Komańczy przez Cisną, góry Jasło i Fereczatą , Smerek oraz połoniny do Ustrzyk Górnych. To jeden z najstarszych i najtrudniejszych górskich biegów w Polsce.

Jego ideą jest bieganie w duecie, co ma wzmacniać drużynową współpracę. Bieg jest więc nie tylko walką z własnymi słabościami, ale również ułomnościami partnera.

W zespole „Uciekających Paragrafów” wystartuje Witold Chomiczewski, radca prawny i wspólnik oraz Szymon Kwiatkowski, New Business Manager z wykształcenia prawnik. Pierwszy raz zmierzą się z taką trasą.

Obaj zawodnicy od dzieciństwa uprawiali różne dyscypliny sportu, obaj grali w tenisa w łódzkim Akademickim Związku Sportowym. W barwach klubu radca prawny zdobył drużynowe Mistrzostwo Polski do lat 12.

– Bieganie wypełniło lukę, jaka została po tenisie, siatkówce i pływaniu – mówi Chomiczewski. Radca prawny ukończył m.in. zimowy bieg Ultra Trail Kamieńsk na 30,5 km z wynikiem 3:26 min oraz bieg w ramach Pucharu DOZ Maratonu Łódź na 25 km w Łagiewnikach z rezultatem 2: 16 min.

Kwiatkowskiemu, który wcześniej trenował również windsurfing i snowboard czy ścigał się w maratonach MTB, sukcesów też nie można odmówić. Ma na swoim koncie setki ukończonych zawodów wśród nich maraton w Rzymie i Wiedniu.

– To dla mnie forma spędzania czasu z rodziną, szczególnie z córką, z którą biegam pchając ją w wózku – mówi prawnik. – Obok wybuchu endorfin to również relaks, wyciszenie i pewne odcięcie się od dnia codziennego – dodaje.

Do Biegu Rzeźnika partnerzy trenują od grudnia. Biegają po łódzkich parkach i Górze Kamieńsk niezależnie od pogody i godziny. Są zdeterminowani. Morderczą trasę chcą przebiec w 14 godzin.

– Kluczem do sukcesu będzie spokojny, systematyczny bieg, jedzenie i picie oraz wspólna motywacja w trudniejszych chwilach – mówią partnerzy jednym tchem. – Będziemy się wspierać i przede wszystkim dobrze bawić – dodają.

W Biegu Rzeźnika wystartuje tylko dwóch zawodników z Kancelarii Radców Prawnych Lubasz & Wspólnicy, ale biega niemal połowa załogi. Wśród akcji charytatywnych, w których bierze udział kancelaria jest m.in. Business Run Łódź i Biegw.Net.

Lubasz & Wspólnicy to kancelaria Radców Prawnych zajmująca się nowoczesnymi specjalizacjami jak prawo IT, e-commerce, ochrona danych osobowych, prawo gospodarcze i nieruchomościowe. Kancelaria ma swoje oddziały w Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W ostatnim Rankingu Kancelarii Prawniczych przygotowanym przez Rzeczpospolitą zajęła 4 miejsce w województwie łódzkim.

0 1610
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

Leave a Reply