Spotkanie on-line z dr. Markiem Gnusowskim


Ile osób w Polsce mówi i pisze o marketingu usług prawniczych? Naszą „branżę” policzyłbym zapewne na palcach jednej ręki, może z dodatkiem jednego lub dwóch dodatkowych palców. Niedawno jednak wpadła mi w ręce rozprawa doktorska dr. Marka Gnusowskiego pod tytułem „Wpływ jakości usług na konkurencyjność kancelarii prawnych.” Okazuje się więc, że ktoś podjął się opisu rynku prawniczego i zdecydował się przeprowadzić ciekawe badania pokazujące relację jakości usług do konkurencyjności kancelarii prawnych. To chyba więc pierwsza rozprawa doktorska dotycząca branży prawniczej? Polecam więc lekturę pracy: http://www.wbc.poznan.pl/Content/339221/Gnusowski_Marek-rozprawa_doktorska.pdf 
Pomyślałem, że warto wykorzystać popularność tego miejsca i zaprosić Autora aby przedstawił swój punkt widzenia na naszą branże. Chciałem też zadać Autorowi kilka pytań, które nasunęły mi się po lekturze rozprawy.

Zapraszam serdecznie więc na webinar (spotkanie on-line), którego gościem będzie dr Marek Gnusowski.

Przewidywana agenda spotkania:

 1. Ocena rynku – dlaczego mamy najwięcej małych, indywidualnych kancelarii?
 2. Kto powinien zarządzać kancelarią? Zatrudniony Menedżer czy prawnik – właściciel? Jakie kompetencje powinien mieć? Jaką powinien mieć pozycje w hierarchii organizacji?
 3. Fazy obsługi klienta w powiązaniu z działaniami marketingowymi. Chciałbym porozmawiać o etapach przed sprzedażą, w trakcie i po sprzedaży i pokazać relację tych etapów do działań marketingowych.
 4. Badanie jakości usług i poziomu zadowolenia klienta. Dlaczego takie badania należy robić, jak je robić, jak badać wyniki?
 5. Obszary konkurencyjności Kancelarii? Gdzie obecnie kancelarie konkurują (na jakich obszarach?) kiedy konkurencja ceną ma sens? Czy prawnicy świadomie budują przewagę konkurencyjną i tworzą bariery wejścia dla innych kancelarii?
 6. Jak można przełożyć przeprowadzone badania na codzienną praktykę?

Termin: 21 lipca, czwartek, godz. 10.00

Miejsce: on-line, link przesłany będzie na wskazany adres e-mail.

Rejestracja: proszę o wysyłkę maila zgłoszeniowego na adres: spotkanie@marketingprawa.pl

Jeśli chcesz zadać pytanie Autorowi najlepiej będzie jeśli prześlesz je do mnie na szymon.kwiatkowski@marketingprawa.pl 

Zależy mi na szerokim udziale prawników w tym spotkaniu więc będzie mi miło jeśli podzielisz się ze znajomymi informacją o wydarzeniu.

zdjęcie Marek Gnusowski

Dr Marek Gnusowski: 

Charakterystyka

 • adiunkt w Katedrze Badań Rynku i Usług UEP
 • styczeń 2015 roku – uzyskanie stopnia naukowego doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu, specjalność: zarządzanie usługami,
 • październik 2009 – wrzesień 2014 – doktorant studiów stacjonarnych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
 • czerwiec 2007 roku – uzyskanie tytuły magistra prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Pełnione funkcje

 • członek Rady Wydziału Zarządzania UEP
 • opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zarządzanie Usługami „Service Club”  http://serviceclub.ue.poznan.pl/
0 1775
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

2 komentarze

 1. Taka rozprawa doktorska i takie spotkanie, a Pan to ukrywa!

Trackbacks for this post

 1. […] Spotkanie z Markiem Gnusowskim: Wpływ jakości usług na konkurencyjność kancelarii prawnych […]

Leave a Reply