Sprawnik – system e-learningowy dla młodych prawników

sPrawnik.pl - prawo, porady prawne przez Internet, definicje, wzory dokumentów, umowy i pozwyNa bloga zagląda wielu młodych prawników, jeszcze na studiach. Ten wpis jest właśnie dla Was 🙂

Sprawnik to jeden z niewielu systemów e-learningowych dla młodych prawników. Piszę o nim bo uważam to narzędzie za świetny krok w stronę ułatwienia dostępu do testów, materiałów połączonych z możliwością monitorowania stanu swojej wiedzy. Przyda się każdemu, młodemu gniewnemu pochłaniaczowi kodeksów i ustaw, w celu sprawdzenia ile człowiek się już nauczył i ile jeszcze przed nim.

Kiedy ja się uczyłem egzaminów najlepszą metodą na zapamiętanie materiału było przeczytanie przepisu 100 razy a następnie jego zrozumienie. Potem należało mieć nadzieję, że wiedza nie ulotni się z głowy przed egzaminem. Później, gdy zacząłem praktykę w Kancelarii zorientowałem się, że nauka jest o wiele  bardziej skuteczna gdy ma się okazję praktykować. Materiał, który dotychczas przyswajałem w kilka dni, w Kancelarii, dzięki praktyce wchodził do głowy natychmiast.

Wracając do sprawnika, to co mnie przekonało w tym systemie to fakt, że można na bieżąco sprawdzać stan swojej wiedzy, rozwiązywać testy z różnych dziedzin i poziomów trudności. Do tego własną wiedzę można porównać z innymi użytkownikami. Co więcej system proponuje wsparcie wirtualnego nauczyciela. Nowość ta, wspiera proces nauki dostosowując poziom trudności rozwiązywanych pytań do osiąganych, przypomina o systematycznej nauce, motywuje wskazując szansę na zaliczenie egzaminu oraz osiągnięty wynik na tle innych użytkowników.

Gdybym miał możliwość nauki w przez ten system to zapewne bym z niej skorzystał. A przynajmniej sprawdziłbym ile jeszcze roboty przede mną 🙂.

0 1015
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

Leave a Reply