Podcast Poza Prawem

Nie wiem jakie historie przydarzają się innym podcasterom, którzy zaczynają swoją przygodę z podcastami. Nie wiem ile czasu poświęcili na nagranie pierwszych odcinków i czy długo wymyślali kolejne tematy? Wiem natomiast ile czasu, energii i testów nas z Jerzym kosztowało nagranie pierwszych odcinków. Zapewne części błędów mogliśmy uniknąć ucząc się na historiach innych. Wyszło jednak, tak, i z tego bardzo się cieszę, że nauczyliśmy się wiele na własnej praktyce.

Historia podcastu, tak jak ja ją pamiętam, zaczęła się gdzieś w 2016 roku. Umówiliśmy się z Jerzym na lunch i zaczęliśmy rozmawiać o wspólnym nagrywaniu materiałów do sieci. Na początku nie mieliśmy doprecyzowanej tematyki, nawet nie wiedzieliśmy, czy to ma być podcast czy video? Nie wiedzieliśmy kto ma być odbiorcą, nie mieliśmy pojęcia jak nagrywać materiały i jakich gości chcemy zaprosić… W toku rozmów, które trwały niespiesznie, opracowaliśmy tematykę, nazwę, pierwszą listę gości i tematów, które chcemy poruszyć.

Rozpoczęliśmy nagrywanie w 2017 roku. Nagraliśmy chyba 4 czy 5 odcinków po czym… postanowiliśmy nagrywać od nowa. Nie podobała nam się przede wszystkim jakość dźwięku, szczególnie moja, bo nagrywałem słabszym sprzętem. Pojawiły się też bieżące problemy ze stroną www, miksowaniem odcinków itd. To nie było to co chcieliśmy wypuścić.

Teraz mamy kilka odcinków nagranych i zaproszonych pierwszych świetnych gości. Wypuszczamy materiał, z którego jesteśmy zadowoleni. Dużo jednak pracy przed nami. Ja muszę popracować przede wszystkim nad dykcją (yyy) i aktywnym słuchaniem rozmówcy. Jerzy wspomina, że powinienem dodać więcej entuzjazmu do swoich wypowiedzi. Czy to prawda? Chętnie się od Was dowiem 🙂

19 marca wypuszczamy pierwsze odcinki Podcastu Poza Prawem. Tutaj więcej: www.podcastpozaprawem.pl Stay tuned.

0 2894
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

Leave a Reply