Rozmowa o blogach: Marketing Prawa Live z Mikołajem Lechem i Wojtkiem Wawrzakiem

Ooooo będzie się działo!

Dawno nosiłem się z podjęciem tematu blogów prawniczych w cyklu Marketing Prawa Live. Przewijał się on co prawda we wszystkich odcinkach jednak odnoszę wrażenie, że trzeba mu poświęcić oddzielny odcinek. Natchnęła mnie do tego rozmowa z Magdą i Arkiem, podczas której rozmawialiśmy chwilami o pozyskaniu klientów z bloga. Pozostało mi tylko zaprosić rozmówcę, a w tym przypadku padło na dwóch rozmówców.

Moi goście:

Wojciech WawrzakWojtek Wawrzak jest znany jako autor bloga Prakreacja. Pomaga branży kreatywnej, mówi o sobie „prawnik kreatywnych”. Jest laureatem nagrody Blog Roku 2015.

„Dzięki sumiennej i regularnej pracy nie tylko wygrałem konkurs Blog Roku, ale stworzyłem również firmę prawniczą, która z powodzeniem funkcjonuje na trudnym rynku usług prawnych.”

 

 

Mikołaj LechMikołaj Lech prowadzi znanego bloga Prawna Ochrona Znaków Towarowych, jest rzecznikiem patentowym. Jego blog został nagrodzony przez Urząd Patentowy RP.

„Kiedy mój tata wracał z rozmów biznesowych od klientów z branży cukierniczej, zawsze przynosił mi i bratu całe torby słodyczy. Pamiętam, że uważałem wtedy zawód rzecznika patentowego za najlepszy zawód na świecie.”

 

 

 

 

O czym będziemy rozmawiać?

Mikołaja i Wojtka chciałbym zapytać o to jak wyglądały pierwsze dni prowadzenia blogów. Chciałbym wiedzieć jak motywują się na co dzień, co sprawia, że dalej im „się chce”.

Możecie spodziewać się, że poruszymy następujące tematy:

  1. Jaką rolę pełni blog w Twojej działalności? Jaka jest relacja bloga do innych Twoich stron, kancelaryjnych lub osobistych?
  2. Jak mierzysz efektywność bloga? Czy poprzez wartość klientów, liczby lików, sharów?
  3. Jak oceniasz obecność prawników/profesjonalistów w różnych kanałach social-media? Które według Ciebie są najbardziej efektywne?
  4. Jak wygląda od strony praktycznej zarządzanie kontentem w Twoich kanałami?
  5. Z jakich narzędzi korzystasz na co dzień?

Termin:

Kiedy: 1 lutego, godz. 21.00

Udział: darmowy i on-line

Rejestracja: spotkanie@marketingprawa.pl – otrzymasz link dostępowy i przypomnienie przed wydarzeniem.

To spotkanie jest dla tych wszystkich, którzy chcą poznać historię ciekawych osobistości. Moi goście podzielą się z Wami swoim doświadczeniem z zakresu promocji kancelarii z wykorzystaniem bloga. Rozmowa będzie okazją do przedyskutowania sensowności zaangażowania w socia-media. Może uda mi się namówić Gości aby zdradzili jakich błędów się nie ustrzegli?

Zobacz poprzednie odcinki z cyklu Marketing Prawa Live:

Przyjdź na szkolenie ze sprzedaży usług prawnych:

ulsugi-prawnicze-800x400

0 2790
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

Leave a Reply