Polacy na Kickstarterze – tłum ma pieniądze

Kiedyś pisałem wschodzącym trendzie crowdfundingu i roli jaką mogą w niej odegrać prawnicy: Crowdfunding wschodzący trend dla kancealrii.

W Polsce odbyło się kilka dużych (finansowo) zbiórek na innowacyjne projekty. Tym razem jednak polski pomysł króluje na zagranicznym serwisie Kickstarter. Chodzi o NeuroON, produkt, który pomoże ludziom efektywnie spać (efektywnie znaczy według twórców krócej przy tym samym poziomie osiągniętego wypoczynku). Produkt w kilkanaście godzin zebrał od anonimowych ludzi ponad 70 tys $. WOW.

Crowdfunding (czy crowdsourcing) jest nową gałęzią finansowania innowacyjnych pomysłów. Staje się też nowym źródłem generowania rozwiązań konkretnych problemów. Jak myślicie, gdzie tu jest miejsce dla prawników?.

0 1199
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

1 Comment

  1. To bardzo mało znane u nas ciągle pojęcie, które przyjęło się na świecie, ale które wiąże się i wymaga zaufania sobie na wzajem – dostarczyciela usługi/produktu i inwestora. Można śmiało powiedzieć, że nasz projekt http://www.specprawnik.pl dla prawników jest crowdfunding-iem w nowej postaci.

    Proszę zerknąć na ZASADY PRZYZNAWANIA AKCJI OPERATORA http://specprawnik.pl/regulamin_dla_prawnikow.html

    Chcemy, żeby kancelarie prawne i prawnicy byli współwłaścicielami serwisu. Z uwagi na pionierskość tego przedsięwzięcia sami jestesmy ciekawi efektu. Damy znać w przyszłym roku.

Leave a Reply