Wybieramy najpopularniejszy blog prawniczy z Polskim Prawnikiem

Polska prawnicza blogosfera rośnie w siłę. Trend jest na tyle silny w małym świecie prawniczym, że Polski Prawnik przygotował konkurs na najpopularniejszy blog prawniczy. Uważam, że to świetna inicjatywa, mocno jej kibicuję także dlatego, że zostałem poproszony o udział w obradach jury. Otóż siedzę teraz i wyklikuję wszystkie blogi, które zgłoszone są do konkursu. Niektóre znam bardzo dobrze, inne widzę po raz pierwszy. Kilku dobrych blogów mi brakuje… Walka o tytuł najpopularniejszego bloga będzie zacięta 🙂 Nagrodą główną w konkursie jest tytuł Grand Law Blog 2013.

EDIT – 3.07

Zgodzę się, że trochę brakuje przejrzystości całemu konkursowi. Są też inne błędy. Uczestniczę w obradach jury więc z chęcią odpowiem na wątpliwości czy pytania. Ktoś pisał, że nie zna składu jury – śpieszę więc z informacją, że są to: Ireneusz Walencik (redaktor naczelny Polskiego Prawnika), Ryszard Sowiński (www.nowoczesnakancelaria.pl), Szymon Kwiatkowski (www.marketingprawa.pl) i Krzysztof Urbanowicz (http://mediapolis.com.pl/). Zgłoszonych jest 31 blogów, jury ocenia każdy z nich w 3 kategoriach a)   poziom zawartości merytorycznej (styl i sposób przekazania wiedzy prawniczej) b)   poziom realizacji graficznej c)   walory komunikacyjne (spójność przekazu wizualnego i merytorycznego). Za każdą kategorie członek jury może przyznać max 5 punktów..

0 1491
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

13 komentarzy

 1. A tak z czystej ciekawości zapytam – ile blogów zgłoszono do konkursu?

 2. Warto podkreślić, że są to właściwie dwa konkursy:
  – na najlepszy blog prawniczy
  – na najpopularniejszy blog prawniczy

  Najlepszy blog oceniany jest przez specjalne jury (z Panem Szymonem w składzie) a wyniki będą na dniach. Na najpopularniejszy blog prawniczy można jeszcze głosować ale nie napisano kiedy będą wyniki.

  Moim zdaniem ten konkurs powinien być organizowany systematycznie co roku. Będzie to na pewno mobilizacja dla wielu blogerów aby pisać systematycznie i ciekawie. Poza tym będzie można tym sposobem obserwować rozwój blogosfery. Które blogi umrą śmiercią naturalną a które rozkwitną 🙂

  Pozdrawiam

  • Tak. Racja, dziękuje za doprecyzowanie wpisu:) Konkurs jest potrzebny, z lekkim przymrużeniem oka pokazuje jak rozwija sie blogosgera, a przecież cały czas jesteśmy na jej początku. Ciekaw jestem ostatecznych wyników.

 3. Jest to chyba najgorzej przygotowany konkurs na blog, jaki w życiu widziałem 🙂 Niejasne zasady, brak przejrzystości. Namawiali na zgłaszanie się blogów, tylko po co, skoro potem można głosować „na każdy”, również ten nie zgłoszony? Makabrycznie niską techniczną stronę już pominę…

 4. Ja już na jednym blogu o tym pisałem, więc powtarzać się nie będę. Nikomu nie jest potrzeby czarny PR, niemniej podzielam zdanie @Lecha i mam nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie bardziej dopracowany.

  Zgłoszonych jest 31 blogów, a na ile zagłosowano? 🙂

 5. Krzysztof, dzięki za komentarz. Możesz dać link do swojej wypowiedzi?
  Niestety nie wiem jaka jest frekwencja wyborcza 😀

Leave a Reply