„Prawnik jest bardziej skomplikowanym i droższym produktem niż butelka piwa…”

LexisNexis i Dziennik Gazeta Prawna zaprezentowały ranking 30 prawników z kancelarii i wewnętrznych działów prawnych, przed 35 rokiem życia, których koledzy i partnerzy wskazują, jako liderów i wschodzące gwiazdy na rynku usług profesjonalnych. Ucieszyłem się, gdy zobaczyłem na liście nagrodzonych prawników jest dwóch łodzian. Dr Marcin Górski, Partner w Kancelarii Tataj Górski zgodził się porozmawiać na tematy związane z rozwojem rynku prawniczego i konkurencją z sieciowymi kancelariami.

Zaakceptowałbym reklamę, która jest konstruktywna,
merytoryczna, rzetelna”

Szymon Kwiatkowski, marketingprawa.pl: Kancelaria Tataj Górski s.p. ma bardzo szeroką specjalizację. Zaczynając od prawa rodzinnego, kończąc na prawie spółek i prawie międzynarodowym. Czy nie jest tak, że stoi to w sprzeczności z zauważalnym trendem wysokiej specjalizacji kancelarii? 

Dr Marcin Górski, Partner w Kancelarii Tataj Górski: Nie. To o czym Pan mówi dotyczy na ogół kancelarii kilkuosobowych. Nasz zespół jest szeroki i od początku Kancelaria była pomyślana do stworzenia dużej, wielospecjalistycznej firmy. Jesteśmy nastawieni przede wszystkim na obsługę przedsiębiorców i urzędów administracji publicznej więc Kancelaria musi być wielozakresowa. Problemy z jakimi stykają się klienci są bardzo różne i oczekuje się od nas kompleksowej obsługi.  Oczywiście jest wiele dziedzin prawa. Ja osobiście nie znam się na prawie pracy ale przy obsłudze przedsiębiorców nie mogę nie mieć tak dobrze działającego zespołu ds. prawa pracy. Poza tym, na przykład doradztwo gospodarcze musi także uwzględniać ryzyka karne.

SZK: Czy zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że rozwój kancelarii pójdzie w kierunku projektowego podejścia do biznesu prawniczego. Do bieżących projektów pozyskiwani będą specjaliści z danej dziedziny prawa co niewątpliwie spowoduje głęboką specjalizację Kancelarii…

0 2772
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

7 komentarzy

 1. Bardzo dobry pomysł z tymi wywiadami, Szymonie!

  Dzięki, i czekam na kolejne.

  Pozdrawiam,
  Renata Świgońska

 2. Renata,
  Dzięki za komentarz. Z kim najchętniej przeczytałabyś wywiad?

 3. Panowie, gratuluję świetnego wywiadu! 🙂

  A Panu Marcinowi Górskiemu wyróżnienia! 🙂

  Rafał

 4. W związku z tym, że to mój pierwszy komentarz chciałabym się przywitać i pogratulować ciekawego bloga.

  Bardzo dobry, interesujący wywiad.

  Pozdrawiam.

  Agata Legat

Trackbacks for this post

 1. […] do zajrzenia tam, gdyż można znaleźć w nim wiele ciekawych artykułów, a także wywiadów (ostatni z dr Marcinem Górskim, jednym z 30 prawników uznanych za wschodzące gwiazdy na tym rynku). Pod […]

Leave a Reply