Jeśli nie promujesz swoich usług przeczytaj koniecznie poniższy wpis…

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na informację, która ukazała się w dzisiejszym (23 czerwca) wydaniu papierowej Gazety Prawnej. Dziennik podaje, że na dzień dzisiejszy w Polsce 19,5 tys. prawników wykonuje zawód radcy prawnego a 11,5 tys. kształci się na aplikacji radcowskiej. Dla porównania mamy 8,5 tys. adwokatów oraz 5,2 tys. aplikantów kształcących się na aplikacji adwokackiej.

Piszę o tym, gdyż często słyszę od adwokatów i radców o tym, że nie widzą potrzeby promowania swoich usług, wykorzystywania narzędzi marketingowych w codziennej pracy. Myślę, że czas najwyższy zmienić zdanie, przewartościować opinie. Kto zrobi to szybciej – zyska. Kto się spóźni, ten wiele traci. Myślę, że wielu prawników obudzi się dopiero wtedy, gdy zorientuje się, że rzesza młodych radców i adwokatów jest w stanie skutecznie promować swoje usługi. A przecież wystarczy rzut oka na powyższe liczby żeby zorientować się, że już teraz kształci się więcej niż połowa obecnie aktywnych adwokatów i radców prawnych. Aplikantów mamy teraz według Gazety Prawnej prawie 17 tys! Naprawdę warto zadbać o dobrą promocję swoich usług.

Artykuły możesz również czytać na facebooku lub otrzymywać je raz w miesiącu poprzez newsletter. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu.

.

0 1502
Szymon Kwiatkowski

MarketingPrawa.pl Produkcje.fm

2 komentarze

  1. To fakt! Pamiętajmy, że obecni studenci i aplikanci to osoby, dla których komputer był codziennością, kiedy byli dziećmi. Oni są obeznani z tą technologią i są w stanie bardzo szybko przyswoić sobie koniczne umiejętności, potrzebne do skutecznej promocji swoich usług w sieci.

    A tymczasem nasi klienci SĄ w sieci. Możemy i powinniśmy po nich sięgnąć!
    Pozdrawiam,
    Rafał
    http://www.e-MarketingPrawniczy.pl

Trackbacks for this post

  1. […] świadomość prawnicza przy ciągle wzrastającej liczbie prawników (przeczytaj koniecznie ten artykuł). Wartości te nie wzrastają niestety proporcjonalnie. W najbliższej przyszłości można […]

Leave a Reply